O wydarzeniu

Ekstremalnie Nocny Weekend to połączenie idei EDK (Ekstremalnej Drogi Krzyżowej), czasu na adorację, mini-rekolekcji oraz spotkania integracyjnego uczestników przy ognisku. Tak więc mocne przeżycia będą nie tylko nocą.

Na początku chcemy Cię zaprosić do udziału we Mszy Świętej odprawionej późnym wieczorem.

Po Mszy Św. jeśli będziesz chciał/chciała wyruszysz indywidualnie na Nocną Drogę Krzyżową. W tej drodze nikt Ci nie pomoże, będziesz tylko Ty i Pan Bóg.
Samemu wybierzesz trasę. Możesz również skorzystać z drogi proponowanej przez nas, która zaprowadzi Cię do miejsca, gdzie będzie można odpocząć. Ta droga będzie długa (około 44 km) i niełatwa – nocą, z dala od ludzi, często w lesie na błotnistej ścieżce.

Po wyczerpującej drodze zapewnimy odpoczynek. Pod dachem, w ciepłym i suchym śpiworze zregenerujesz swoje fizyczne siły, aby przygotować się na przeżycia duchowe – Mszę Świętą, Adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję.

Na koniec dnia grzejąc się przy ognisku będziesz mieć okazję w swobodnej atmosferze podzielić się swoim doświadczeniem z innymi uczestnikami ENW.

W niedzielny poranek zaprosimy Cię do wspólnej modlitwy podczas liturgii jutrzni. Potem zjemy wspólne śniadanie, wysłuchamy świadectw uczestników i po Mszy Świętej zakończymy wydarzenie.